10 marca 2019 22:58 | Aktualności

KOLEJOWE ABC

Kampania „Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz nauczycieli i wychowawców. Celem programu edukacyjnego jest  propagowanie  zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.  Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Górzycy  mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach 5 marca 2019 roku.

Przez zabawę, quizy, narzędzia mobilne oraz prezentację multimedialną dzieci zdobywały  wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach kolejowo-drogowych. Podczas zajęć poznawały zasady bezpieczeństwa w pobliżu torowisk, w pociągu i na dworcu. Interaktywne zabawy uczyły  prawidłowego zachowania. W specjalnie przygotowanej przestrzeni uczniowie  poznawali  znaki drogowe ustawiane przed przejazdami kolejowymi oraz oznaczenia, które można zobaczyć na dworcu i na peronach. Dowiedzieli się także czym zajmuje się maszynista, konduktor i funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei.

Dzieci zostały obdarowane upominkami, a szkoła  plakatem i pamiątkowym dyplomem.

„Kolejowe ABC” było dla dzieci źródłem wiedzy na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.