10 marca 2019 23:06 | Aktualności

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "RADY NIE OD PARADY"

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Rady nie od parady”

W Szkole Podstawowej w Górzycy ,07.03.2019 r., odbył się konkurs, którego tematem przewodnim były utwory Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej i innych polskich twórców poezji dziecięcej. Gośćmi byli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory. Najlepszymi recytatorami okazali się:

Urbanek Dominika- SP Górzyca, Pilarska Aleksandra- SP Górzyca, Oleksyn Gabriela- NSP Pamięcin. Ponadto nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

Urban Nicola, Karasińska Michalina, Wilińska Marta- SP Górzyca, Żak Kinga- NSP Pamięcin, Frysztak Julia, Lenard Natalia- SP Górzyca.

Niemczyn Hanna, Guzenda Antoni, Sosnowska Nikola- SP Górzyca

Gieremek Marcel, Cieślak Wiktor- NSP Pamięcin.

Recytatorzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nagrody ufundowali Wójt Gminy Górzyca- Robert Stolarski  oraz Dyrektor szkoły- Ewa Thiemann, obecni na konkursie.

Kolejna edycja konkursu za rok.

Maria Syktus