22 marca 2019 16:03 | Aktualności

MATEMATYCZNE GŁÓWKOWANIE- I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

W Szkole Podstawowej w Górzycy w dniu 12 marca 2019 r. odbył się
I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyczne Główkowanie”. Szkoła wpisała się w ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki. Rok 2019 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Matematyki.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki, zachęcanie uczniów do rozwiązywania zadań logicznych, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w praktyce, a także kształcenie umiejętności współdziałania w grupie. W rywalizacjach konkursowych brały udział trzyosobowe drużyny ze szkół: Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Czarnowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowalowie i Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Górzycy. Uczniowie rozwiązywali różnego typu zadania, które wymagały nietypowego spojrzenia na dziedzinę „królowej nauk”. Jednym z zadań konkursowych było zaprezentowanie sylwetki wybranego przez drużynę matematyka. Rywalizacja była zacięta. O wynikach decydowała niewielka różnica punktów. Każda drużyna otrzymała nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Górzyca Pana Roberta Stolarskiego, który gościł podczas konkursu i pogratulował uczestnikom.

Uczniowie i nauczyciele wyrazili swoje zadowolenie i chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Marzena Januszewska