07 października 2019 21:53 | Aktualności

LEKCJA PRZYRODY W PARKU

Dnia 20 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Górzycy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, które odbyły się w miejscowym parku.

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych powstała w 2013 roku.

Skutecznie chronią przyrodę poprzez pokazywanie jej piękna, zarażają pasją i miłością do niej. Przyroda jest naszym dobrem wspólnym, w ten sposób chcą sprawić, aby więcej ludzi wzięło za nie współodpowiedzialność.

Fundacja służy zarówno przyrodzie jak i społeczeństwu. Odpowiada na problem świadomej i nieświadomej działalności człowieka na szkodę środowiska, który wynika z niewielkiej znajomości lokalnych walorów przyrodniczych, zbyt małej wiedzy o zasadach funkcjonowania świata przyrody oraz z niewielkiej ilości inicjatyw o charakterze edukacyjno-przyrodniczym.

Uczniowie naszej szkoły są bardzo wdzięczni za tak wspaniałe i interesujące zajęcia z profeslonalnymi ekspertami. To dla nas wielki zaszczyt i wyjatkowa lekcją przyrody...