07 października 2019 22:13 | Aktualności

XVII GMINNY SEJMIK PROFILAKTYCZNY - 27.09.2019

27.09.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wł. Broniewskiego odbył się XVII Gminny Sejmik Profilaktyczny ,,Żyjmy zdrowo”.

Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnowie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie z Filią w Żabicach.

Uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali prezentacje (film, prezentacja multimedialna, plakaty) nawiązujące do tematu sejmiku.

Jak zawsze, uczniowie zaskoczyli pomysłowością, oryginalnością i rzetelnością wykonanych prac. Rewelacyjny okazał się film przygotowany przez uczniów SP Czarnów. Temat połączony z ciekawym sposobem przekazu wszystkim się spodobał.

Miło zaskoczyła Marta Wilińska (VI a SP Górzyca), która wraz z koleżanką, Patrycją Matusewicz( VI a SP Górzyca) przygotowały plakat, a do tego Marta wykonała tematyczną piosenkę. Na zakończenie dziewczyny poczęstowały wszystkich pysznymi jabłkami.

Dokładnością, profesjonalizmem wyróżnili się również uczniowie klasy V NSP z Pamięcina. Jurorom spodobał się plakat i sposób prezentacji.

Na wyróżnienie zasługuje grupa uczniów klasy VI a- Julia Umecka, Karol Umecki i Oscar Matuk. Ich plakat i ludzki apetyt na słodycze w postaci węża Janusza Kusiciela podziałał na odbiorców.

Swoje plakaty prezentowali również inni uczniowie, którym organizatorzy dziękują. Przedstawiciele klasy VII SP Górzyca przygotowali dla uczestników sejmiku pyszne owocowe sałatki.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Dla szkół uczestniczących w sejmiku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ufundowała pakiet książek, które na ręce przedstawicieli wręczył członek GKRPA- pan Ryszard Dębiński.

Już teraz organizatorzy zapraszają na XVIII sejmik.