25 listopada 2019 21:28 | Aktualności

"ZEBRANIE" - WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE

4 listopada uczniowie klas: VI - VIII wraz z opiekunami: p. W. Frącalą, p. M. Robowską, p. E. Kozłowską, p. F. Hytry i p. J. Michałowską    uczestniczyli w wycieczce do Kostrzyna ("Kręgielnia"). Mieli oni możliwość obejrzenia tam spektaklu teatralnego pt. "Zebranie", przygotowanego przez aktorów Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia. Przedstawienie poruszało problemy współczesnych nastolatków, takie jak: prawdomówność, tolerancja, przyjaźń, odmienność oraz konsekwencje jakie niesie za sobą kłamstwo. Akcja spektaklu była pełna dynamizmu i napięcia. Przedstawienie miało charakter rozrywkowo- kulturalny oraz interaktywny. Uczniowie  mogli być nie tylko widzami, ale i uczestniczyć w nim, wypowiadając własne zdanie na poruszane problemy. Doskonała oprawa muzyczna, wizualna, multimedialna i przedni humor sprawiły, że spektakl podobał się młodym widzom. Spotkanie ze sztuką dało również okazję do zapoznania się z kulturą żywego słowa. Problematyka zawarta w przedstawieniu skłoniła uczniów do refleksji nad  własnym zachowaniem w szkole oraz wzajemnymi relacjami z rówieśnikami.