27 lutego 2020 11:13 | Aktualności

Konkurs matematyczny „MISTRZ DZIAŁAŃ PISEMNYCH”

Dnia 24 stycznia br. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pt.: „Mistrz działań pisemnych”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas czwartej i piątych.

Cele konkursu:

- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród dzieci;

- umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy;

Konkurs polegał na wyłonieniu Mistrza Działań Pisemnych w

• dodawaniu
  • odejmowaniu
  • mnożeniu
  • dzieleniu

Każdy etap miał zadania składające się z pięciu stopni trudności. Uczestnicy sami decydowali, które zadania chcą wykonywać. Ten, kto uzyskał największą liczbę punktów – wygrywał konkurs. Po sprawdzeniu prac ogłoszone zostały wyniki oraz wręczone nagrody i dyplomy.

W kategorii klas czwartych:

I miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Dodawania, Mnożenia i Dzielenia uzyskała Lena Kraszewska;

II miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Dodawania i Mnożenia uzyskał Jakub Bańka;

III miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Dodawania i Odejmowania uzyskał Jakub Januszewski;

W kategorii klas piątych:

I miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Dodawania, Odejmowania, Mnożenia i Dzielenia zdobył Artur Wiktorski;

II miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Dodawania, Odejmowania i Mnożenia zdobyła Zofia Malczewska;

III miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Odejmowania i Mnożenia  zdobyła Aleksandra Paprocka.

Gratuluję zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu, bo świetnie się spisali!